لمینت کامپوزیت (ونیر دندان یوسف آباد)

یکی از چشمگیرترین جنبه های دندانپزشکی مدرن این است که بسته به وضعیت ، بودجه و نتایج مورد نظر ، روش های زیادی برای بهبود و اصلاح طرح لبخند وجود دارد. بنابراین با توجه به این موارد ، امروزه گزینه ای مناسبی برای هر کسی که می خواهد دندان های خود را زیبا تر جلوه دهد وجود دارد. موضوعی که ما در این مقاله قصد معرفی آن را داریم ، ونیر دندان می باشد که از لحاظ اقتصادی هم برای افرادی که به زیبایی دندان های خود اهمیت می دهند، به صرفه است.

پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کامپوزیت ونیر دندان چیست ؟ 

روکش ها یکی از محبوب ترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند هستند. روکش ها یک لایه از مواد هستند که بر روی جلویی دندانهای موجود چسبانده می شوند تا ظاهری جدید ایجاد کنند. انواع مختلفی از روکش ها وجود دارد ، اما متداول ترین آنها ، روکش لمینت سرامیکی و روکش های کامپوزیت ونیر دندان هستند.

ونیر دندان یوسف آباد

ونیر دندان (Veneer)  پوسته یا لایه‌ای است که از مواد همرنگ دندان افراد ساخته می‌شود و برای پوشش سطح جلوی دندان‌هایی که ممکن است به علت فاصله ‌داشتن یا داشتن رنگ متفاوت یا بد شکل بودن و کج ‌بودن، ظاهر خوبی نداشته باشند به کار می‌رود. 

مزایا ونیر دندان چیست ؟

  • مزیت بزرگ کامپوزیت ونیر دندان این است که قیمت ونیر دندان ارزان تر از قیمت لمینت دندان است. روکش لمینت سرامیکی باید در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود و به طور معمول به یک یا دو جلسه به قرار ملاقات با دندانپزشک نیاز دارد تا به طور کامل اعمال شود. 
  • ممکن است شما به یک ویزیت اولیه برای ارزیابی وضعیت دندان و هماهنگی نیاز داشته باشید و در جلسه‌ی بعدی ونیر کامپوزیت پیوند داده شود. دندانپزشکتان قبل از اینکه کامپوزیت ونیر را روی دندانتان شکل دهند در مورد رنگ آن با شما صحبت خواهد کرد تا مطمئن شود که همان رنگ دلخواهتان برای لبخند است. پیوند دادن ونیر کامپوزیت با نور لیزری و نیز چسب مخصوص انجام می‌شود که آن را محکم روی دندان نگه می‌دارد.

ونیر دندان یوسف آباد

مهم است که دندانپزشک زیبایی خود را با عاقلانه انتخاب کنید ، زیرا مهارت هنری دندانپزشک است که روکش ونیر کامپوزیت دندان را با دندانهای دیگر شما مطابقت می دهد.

خانم دکتر ربکا مناشه اف، خدمات ونیر دندان در یوسف آباد را به نحو احسن انجام داده و با سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی اطفال در یوسف آباد، گیشا و امیر اباد، ایشان را به یکی از بهترین دندانپزشک های ونیر دندان یوسف آباد تبدیل نموده است.


جهت دریافت مشاوره و انجام ونیر دندان در یوسف آباد با ما تماس بگیرید.88213218 21 0098
  • کامپوزیت دندان بیشتر از تکنیک های سفید کننده دیگر، باعث بهبود سفیدی دندان می شود و طرح لبخند را روشن تر و زیباتر می کند.
  • کامپوزیت ونیر می تواند مشکلات ساییدگی دندان ، فاصله ی بین دندان ها، رفع تراشیده شدن دندان ها، کوتاهی و شکستگی دندان ها و... را برطرف کند.

چه زمانی از ونیر استفاده می‌شود؟

  • به توصیهٔ دندانپزشکان در موارد زیر از ونیر استفاده می‌شود:
  • بلند کردن دندان‌های کوتاه
  • اصلاح طرح لبخند
  • بستن فاصلهٔ بین دندان‌ها
  • افزایش زیبایی و شفافیت دندان‌ها
  • تصحیح بد رنگی و بد شکلی دندان‌ها بدون ارتودنسی در فک بالا و پایین

 ونیر دندان مناشه اف

طول عمر ونیر دندان چقدر است ؟

معمولا طول عمر کامپوزیت دندان بین 7 تا 10 سال است اما ممکن است بعد از چند سال ، دچار لب‌ پریدگی یا شکستگی شوند، درست مثل دندان‌های معمولی.

مهم‌ترین عامل برای افزایش طول عمر ونیر این است که شخص به خوبی از آن مراقبت کند. این نگهداری شامل دوری از موادی مانند سیگار و الکل، نجویدن مواد بسیار سفت، عدم استفاده از نوشیدنی‌های بسیار داغ یا سرد و استفاده از مسواک و نخ دندان به صورت مداوم و دو الی سه مرتبه در روز است. با این حال، اگرچه بسیاری از افراد این مراقبت‌‌ها را انجام می ‌دهند ولی باز هم ونیر دندان آن‌ها دچار مشکل شود.

ونیر دندان مناشه اف

شماره تماس:

021-88213218 | 0935-6255563

آدرس:

یوسف آباد(خیابان اسد آبادی) - نبش خیابان 47 - پلاک 417 (ساختمان نادر) -طبقه 4 - واحد 401

Search